Реформа у сфері містобудування: у ВР зареєстровано ключові законопроєкти, необхідні для реформи – Чернишов

ВР зареєструвала законопроєкти №5655 та №5656, необхідні для реформи у сфері містобудування

Зареєстровано ключові законопроєкти,
необхідні для реформи містобудування

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, що спрямовані на комплексні зміни у сфері містобудування. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Ще одна перемога на шляху реформування містобудівної сфери. Верховна Рада зареєструвала відповідні законопроєкти – №5655 та №5656. Документи передбачають повну діджиталізацію усіх процесів у будівництві, а також посилення контролю та функцій органів місцевого самоврядування. Під законопроєктами підписалися 147 та 145 народних депутатів, відповідно, це майже рекордна кількість парламентарів, які виявили бажання та стали співавторами цієї реформи. Сподіваємось на підтримку цих законопроєктів з боку народних депутатів й у залі Верховної Ради вже найближчим часом», – підкреслив Олексій Чернишов.

Зазначимо, йдеться про проєкти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (реєстр. № 5655) та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів за державну реєстрацію у сфері містобудівної діяльності»  (реєстр. № 5656).

Міністр Олексій Чернишов наголосив, що після ухвалення законопроєкту №5655 відбудеться низка важливих змін, зокрема, завдяки розширенню можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництві буде мінімізовано паперовий документообіг. Також спроститься реєстрація прав на виконання підготовчих і будівельних робіт, буде переглянута система містобудівного контролю. Водночас відбудеться розмежування повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб.

«Робоча група профільного Комітету ВРУ з доопрацювання законопроєкту щодо реформування сфери містобудівної діяльності завершила свою роботу у стислі строки, адже всі учасники цього процесу розуміли його нагальну необхідність», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

http://budport.com.ua/