Генеральна схема планування території України (проект змін)

Карта Украины на русском языке с городами и областями - AnnaMap.ru

14.04.2020 року в Верховній Раді України було за зарестровано проект Закону про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо Генеральної схеми планування території України (законопроект №3337 від 14.04.20202 року).

На сьогодні
Генеральна схема планування території України – містобудівна документація, що визначає концептуальні вирішення планування та використання території України. Це головний документ у системі містобудівної документації та єдиний, що затверджується Законом. Згідно п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” схеми планування території на регіональному рівні розробляється у розвиток Генеральної схеми планування території України.
Чинна Генеральна схема планування території України розроблена Українським державним науково-дослідним інститутом “Діпромісто” і затверджена Законом України “Про Генеральну схему планування території України”.
⭕️ Законопроектом №3337 від 14.04.2020 року, зокрема, передбачається, що:
🎯 Генеральна схема перестає відноситися до містобудівної документації та стає “основним видом документації з планування територій на державному рівні“, що визначає концептуальні вирішення планування та використання території України.
Відповідно, після прийняття законопроекту №3337, Генеральна схема не підлягатиме експертизі та стратегічній екологічній оцінці!
🎯 Затвердження Генеральної схеми запропоновано передати Кабінету Міністрів України. Наразі ці повноваження в Верховної Ради (відповідно схема затверджується законом України, а не поставновою КМУ).
🎯 Генеральна схема (основне креслення) міститиме межі адміністративно-територіальних одиниць (відповідно ці межі буде визначати та змінювати Кабінет Міністрів України).
🎯 Генеральна схема формується як інтерактивна система комплексу геопросторових моделей, що визначають стратегію просторового розвитку держави, здатна оперативно реагувати на зміни, які відбуваються як в державі, так і ззовні, корегуючи відповідно стратегію розвитку держави.
Джерело: DREAMDIM.UA