Як законно спорудити розширений балкон .

Якщо ви збираєтеся незначно збільшити існуючий балкон, лоджію, це можна зробити без спеціального дозволу. За нормами винос до 30 см не вимагає документального оформлення. Крім того, дозвіл не обов’язково отримувати в разі, якщо ви обмежуєтеся виносом по підвіконню. Як показує практика, за будівництво таких конструкцій ніхто нікому претензії не пред’являє.

Якщо винос балкона перевищить 30 см – роботи кваліфікуються БТІ як реконструкція, що обумовлено зміною геометричних розмірів і зовнішніх характеристик квартири. На відміну від ремонту балкона, перепланування, на які не потрібно отримувати дозвіл (якщо в ході робіт не зачіпаються несучі елементи будинку), на реконструкцію необхідно отримати відповідний ордер. Перший крок на шляху до цього – замовлення проектної документації. Розробка проекту на розширення балкона Спочатку подайте заяву до місцевого виконавчого органу міської влади – відділення архітектури. Після схвалення заявки (на це піде пара місяців) і отримання підтвердження того, що у вашому випадку є можливість спорудити прибудову, зверніться в ліцензовану компанію з питанням розробки проектної документації. Готовий проект розширення балкона узгодьте з МНС, газовою конторою, архітектурою. Після цього проект готовий до подачі місцевому виконавчому органу для видачі ордера.

Отримуємо дозвільні документи на добудовування балкона

Щоб уповноважений орган видав дозвіл, подайте в центр адміністративних послуг пакет документів, до якого входить:

заява про наміри реконструювати балкон;

проектна документація;

правовстановлюючі документи на квартиру (договір купівлі-продажу тощо);

технічний паспорт;

документи, що засвідчують особу заявника (паспорт громадянина України);

згода всіх повнолітніх мешканців квартири на проведення робіт;

згода мешканців сусідніх квартир, що стикаються з вашою; довідка з ЖЕКу.

Отриманий дозвіл дає вам право приступати до реалізації проектної документації.

Добудова балкона на першому поверсі

Основний порядок документального оформлення прибудови практично такий же. Але в разі, коли балкон встановлюється на фундамент, а не на підвісну конструкцію, завдання ускладнюється. З огляду на те, що вам належить провести будівництво на земельній ділянці, крім перерахованих етапів потрібно оформити землю під будівництво. Отримання прав на земельну ділянку Щоб спорудити балкон-прибудову на фундаменті, не порушивши законодавство, спочатку потрібно звернутися в центр адміністративних послуг з питанням узаконення земельної ділянки. Згідно статті 121 Земельного кодексу ви маєте право безкоштовно оформити для будівництва не більше 0,1 га землі в місті і не більше 0,25 га в сільській місцевості. З самого початку для отримання прав на ділянку потрібно подати: заяву; викопіювання з кадастрової карти; згоду сусідів будинку, які також мають права на використання прибудинкової території; паспорт громадянина України. Це пакет паперів для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою. Весь процес оформлення ділянки під будівництво трудомісткий, тривалий і займає місяці. Ще один варіант – оренда цих кількох квадратних метрів землі.

Узгодження документації

При будівництві балкона на фундаменті виникає нюанс з прокладеними поблизу підземними комунікаціями. За нормами відстань від споруди до них повинна бути не менше 2,5 м. Тому підготовлений проект потрібно узгодити не тільки з МНС, газовою службою, управлінням містобудування та архітектури, а й з теплоенерго, водоканалом, обленерго. Щоб уникнути несприятливого розвитку подій, будувати балкон на фундаменті варто лише за фактом отримання згоди від сусідів і дозволу з ЖЕКу. Яке покарання передбачено за незаконне добудовування балкона У той час, коли за незаконне перепланування доведеться заплатити практично нічого, а саме – від 17 до 51 грн, Законом №4220-17 регламентовані досить високі штрафи за самовільну прибудову об’єктів. Залежно від типу порушення штрафи для фізичних осіб становлять від 170 до 13 600 грн. Якщо порушень кілька – сума виростає до десятків, а то і сотень тисяч гривень. При незаконній прибудові боятися потрібно не тільки фінансового покарання. Якщо виявиться, що добудова балкона в конкретному випадку неможлива, наприклад, через порушення норм, об’єкт змусять повернути в первинний вигляд.

Звичайно, якщо ваші сусіди не донесуть в БТІ про наявність незаконної прибудови, то органи можуть просто не звернути на неї увагу, але це не єдина можлива проблема. Незаконно реконструйовану або переплановану квартиру не вийде продати або оформити в спадщину за законом. Зміни доведеться узаконити або, знову ж таки, демонтувати прибудовані конструкції.

Наступний момент – найневтішний – порушення конструкції будинку через самовільну прибудову (обвал, поява тріщин). Якщо ці руйнування виникнуть в результаті добудованого балкона, на який немає дозволу та проекту – власника чекає кримінальна відповідальність.

Висновок                                         

 

 

 

 

 

 

Перш ніж розширювати або добудовувати балкон, продумайте, що саме ви хочете отримати в результаті. На основі аналізу визначте, потрібні вам спеціальні дозволи на проведення робіт чи ні, і чи можливо взагалі реалізувати задумане в конкретному випадку. Але з урахуванням того, що на оформлення законної прибудови можуть піти роки, українці продовжують практикувати наступний підхід: роблять прибудову або розширюють балкон, а потім узаконюють всі зміни. Але тут є ризик, адже існує ймовірність, що вам просто не дозволять проводити роботи, тому попередньо варто проконсультуватися по цьому питанню у представника проектної організації, архітектури.